Авионот на Киану принудно слета, глумецот го продолжи патот со автобус со сите патници

By

Авионот со кој холивудскиот глумец Киану Ривс летал од Сан Франциско до Лос Анџелес заради технички проблеми принудно слетал во градот Бејкерсфилд. Оттаму, популарниот глумец заедно со сите патници го продолжил патувањето со автобус, без да бара посебен третман, пишува „Тајм“. Дел од патниците во автобусот објавиле видеа и слики со глумецот и напишале дека Киану ги воодушевил со своето однесување и скромност.

dobivaj vesti na viber

„По пат ни читаше интерени факти за Бејкерсфилд, не засмејуваше и се однесуваше како секој нормален човек, а не ѕвезда“, пишуваат дел од патниците.

View this post on Instagram

Hey everyone- There’s been a lot of attention about a recent story I posted about an “adventure“ on a minibus with one of the great humanitarians (and fav actors) of our time. I don’t have anything to add other than that all the passengers were incredibly kind and lovely people, including the folks who took care of us in Bakersfield, CA. Perhaps though, with all this attention we can do some good. In the spirit of what a generous person Mr. Reeves is here are a few charities that you might consider donating to (if you don’t already). If you do have copies of the video (news outlets:), please attach links to these charities alongside them. Maybe we do a little good. 🙏 I posted links to charities in stories so you can easily click to each of these. 🚐🌴🦄💛 Song: It’s Such a Pretty World Today / Wynn Stewart #itssuchaprettyworldtoday www.sickkidsfoundation.com www.standuptocancer.org www.scorefund.org www.wildlifewaystation.org www.coachart.org/get-involved www.coachart.org www.stjude.org www.cityofhope.org/giving

A post shared by Brian Rea (@freebrianrea) on

„Вака ми помина саботата, дечки. Авионот за малку ќе се урнеше, а Киану Ривс беше во него“, напиша една патничка на „Твитер“ и објави слика со глумецот.

54-годишниот глумец е познат по скромниот начин на живот. Тој поголемиот дел од парите што ги заработува од глумата ги донира за бездомниците и луѓето на кои им треба помош. На холивудски настани или во емисии не се појавува ако нема повод. Води мирен живот, нетипичен за холивудска ѕвезда.

https://twitter.com/LikeAskAlexa/status/1110412349607862272

Ќе ви се допадне