Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

By

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли рече дека на пејачката ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос.

„Продолжи да сјаеш како дијамант и да ѝ носиш чест на твојата нација со твоите дела, со твоите постапки“, ѝ рече Мотли на Ријана, алудирајќи на нејзиниот хит Diamonds кој беше на врвот на топ листите во 2012 година.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime dao Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

anime to watch AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeDao Fairy Tail