Бела Хадид проговори за своите комплекси

Сестрите Бела и Џиџи Хадид се меѓу најпопуларните супермодели во светот. Но, и покрај светската слава, супермоделите, како и обичните девојки, исто така имаат свои комплекси за својот изглед.

dobivaj vesti na viber

Во едно од последните интервјуа Бела Хадид откри дека како тинејџерка таа отсекогаш страдала од прекумерна тежина. Не си ги сакала ни веѓите.

„Имав тенки веѓи како татко ми. Воопшто не си се допаѓав, па дури и развив комплекс за нив. Но, сега постојат разни козметики и техники што помагаат да се исправи секоја форма. Значи, сето тоа е за мене“, открива Бела.

Таа призна дека е голем обожавател на контурите на лицето, но се обидува да не ги злоупотребува секој ден.

Scroll to Top