„Бидете пристојни или одје*ете“, Гага бесна на публиката

Оскаровката Лејди Гага, збеснела и викала на публиката пред да почне со изведбата на песната Shallow на сцената. Гага им викнала на непристојната публика, ако не седат мирни да ја напуштат просторијата.

dobivaj vesti na viber

„Бидете пристојни или одје*ете оттука“, викнала пејачката.

Гага била гневна поради пцовките кои стигнувале од публиката на нејзина сметка, поради скандалот кој се случи со неа и нејзиниот колега Бредли Купер.

Двајцата беа мета на медиумите, а некои пишуваа и дека по снимениот филм биле во романса. Партнерката на Купер, Ирина Шајк, не го издржала притисокот, а како резултат на тоа таа го напуштила заедникчиот дом. Шајк и Купер се договорија и за старателството над нивната ќерка.

И покрај негирањата на Гага и Купер дека има било што меѓу нив двајца, многумина обожаватели сметаат дека пејачката е винвовна за растурениот брак на актерот.

Scroll to Top