Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите гради

By

Светската музичка ѕвезда Били Ајлиш (19) изгуби околу 100 илјади следбеници на социјалните мрежи, откако го смени имиџот. Таа во интервју за „Ел“ вели дека тоа се случило во мај, кога објави фотографии во корсет на Инстаграм.

„Изгубив 100.000 следбеници, само поради моите гради. Луѓето се плашат од големи гради. Тоа е многу дехуманизирачко“, рече таа за нејзините обожаватели кои сè уште од неа очекуваат да носи широка облека по која беше препознатлива на почетокот на кариерата.

Били во мај годинава позираше за британското издание на „Вог“ облечена во корсет. Таа претходно црно-зелената коса ја бојоса руса. Неодамна се појави на Мет Гала во гламурозен фустан, креација на Оскар де ла Рента и тогаш изјави дека тој ја разбудил нејзината љубов кон фустаните од детството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Ќе ви се допадне

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo (Dub) Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online animepahe Episode 12 anime pahe

Watch Isekai Izakaya: Japanese Food From Another World Episode 24

Website https://twistmoe.net: Watch Tears to Tiara twistmoe Episode 26 english dubbed anime

Dribbble: https://dribbble.com/animefreakws/about

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/