Бившата сопруга на Арнолд Шварценегер непрепознатлива: унишетно лице и запуштена коса

Деновиве странските медиуми пишуваат за познатиот бодибилдер Арнолд Шварценегер (75) и неговата поранешна сопруга Марија Шрајвер (67) и сето тоа поради неговиот нов документарен филм „Арнолд“.

Марија е позната и како внука на американскиот претседател Џон Кенеди, кој беше убиен во 1963 година. Таа стана уште попозната со бракот со Арнолд во 1986 година. Тие се разведоа откако Арнолд ја изневерил.

По разводот отишла во затворен манастир каде што страдала во тишина.

„Отидов во манастир, затворен манастир, за да молчам“, рекла таа и додала дека таму разговарала со една калуѓерка која и рекла дека ’не може да живее таму, но дека смее да замине и да стане Марија.

Таа тврди дека изјавите на калуѓерката длабоко ја погодиле и дека потоа дури и заплакала. Марија во една прилика спомнала и дека иако секогаш се трудела да не биде ранлива и слаба, но во тие моменти им попуштила на емоциите.

Во 2022 година, Марија се појави во јавноста по долго отсуство, а потоа шокирала со нејзиниот изглед на нејзиното лице.

Инаку, парот во бракот имаше четири деца. Арнолд имал афера со својата долгогодишна куќна помошничка Милдред Баена (62), но долго време не знаел дека е татко на нејзиниот син Џозеф Баена (25). Мислел дека тој е на нејзиниот сопруг, а првите сомнежи се појавиле кога тогаш седумгодишниот Џозеф почнал се повеќе да наликува на актерот.

„Тогаш само се запрашав: Како да се скрие ова?-Мислев дека срцето ми застана. И тогаш ја кажав вистината. Да, Марија. Јосиф е мојот син. Тоа ја уништи“, открил Арнолд, како и тоа што и признал се на сопругата дури во 2011 година при посета на брачен советник.

Џозеф тогаш имал 14 години, а се родил на неколку дена разлика од неговиот полубрат, бидејќи Марија во исто време била бремена и со нивното четврто дете. Штом дознал дека има вонбрачен син, Арнолд се погрижил финансиски за него, а на љубовницата и синот им купил куќа со четири соби со базен во Калифорнија.

„Му нанесов преголема болка на моето семејство поради мојата афера. Сите мораа да страдаат. Марија мораше да страда, децата мораа да страдаат, Јосиф, мајка му, сите. Тоа е мојот најголем неуспех и нешто со кое ќе морам да живеам до крајот на животот“, заклучил Арнолд, кој сепак успеал да остане во добри односи со бившата.

Scroll to Top