Бочели ѝ пееше на свадбата на Кортни Кардашјан во Италија

By

Андреа Бочели и неговиот син Матео настапија на свадбата  Кортни Кардашијан и Тревис Баркер па свдбената музика беше незаборавна, објави Пипл. Андреа присуствуваше на свадбата со неговата сопруга Вероника Берти. Според извор, Бочели и Матео ги отпеаја „I Found My Love in Portofino“, „Can’t Help Falling in Love“ и нивниот сингл од 2018 година „Fall on Me“.

dobivaj vesti na viber

„Доменико Долче ни се јави минатата недела и праша дали можеме да направиме уникатно изненадување за неговите пријатели Кортни и Тревис и целото семејство Кардашијан“, изјавија Бочели и Матео за Пипл .  „Портофино е во срцето на сите и ние позитивно одговоривме на еден таков прекрасен момент од нивниот живот. Им посакуваме се најдобро во нивната заедничка иднина“.

Бочели (63) е италијански оперски тенор кој е најпознат по длабочината и емоциите на неговата музика. Тој се подготвува за европска турнеја со неговото следно шоу на 27 мај во Манхајм, Германија.

Свадбата Кардашијан-Баркер се одржа во L’Olivetta, вила во Портофино во сопственост на Долче и Габана во Портофино, Италија. Приемот се одржа во Кастело Браун, замок од 16 век во приморскиот град.

 

 

Ќе ви се допадне

go88 play info go88 rút tiền lâu go88 đổi thưởng

https://tai.sunwin.gg/