Боно ја изненади ќерката на Џорџ Буш: музика и два литра пиво за 40. роденден

By

Џена Буш-Хајгер доби големо роденденско изненадување од фронтменот на „У2“, Боно, кој ја почести ководителката на Today со врвна прослава во Централ парк пред денешниот 40-ти роденден.

За време на едно интервју емитувано вчера легендарниот музичар и активист ја изненади Хајгер кога ѝ предложи да одат на прошетка во Централ парк.

Кога двајцата се приближуваа до ресторанот „Таверна на Грин“, Боно ја праша Хајгер: „Можеме ли да земеме половина литар пиво ‘гинис’? Извинете, промена на плановите“.

Одеднаш се слушнаа звуците на бендот од средното училиште „Сузан Е. Вагнер“, а збунетата Хејгер праша: „Чекај, што се случува овде?“

„Некоја намерна музика“, одговори Боно додавајќи: „Среќен роденден, душо“.

„Престани!”, рече Хајгер. „Дали се шегуваш со мене? Мора да се шегуваш со мене. Ти благодарам! Се лутам“.

Двајцата потоа учествуваа на концертот во живо, како што побара музичарот, сосе двата литра „гинис“.

Хајгер сподели снимка вчера од моментот на „Твитер“ пишувајќи: „Моја деценија“.

Хејгер неодамна разговара со својата ководителка Хода Котб за својот претстоен 40-ти роденден објаснувајќи дека истата пресвртница служела нешто како крстопат за татко ѝ, поранешниот претседател Џорџ В. Буш.

„Тој престана да пие ден по својот 40-ти роденден“, додавајќи дека тогаш имала само 5 години, така што нема сеќавања од татко ѝ како пиел алкохол, рече таа.

Џејна заплака по честитките од родителите Лора и Џорџ В. Буш

Хајгер и нејзиниот сопруг, Хенри Хејгер, имаат свое семејство со ќерките Маргарет (Мила) Лаура (8) и Попи Луиз (6), како и 2-годишниот син Хенри (Хал) Харолд.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Coo: Tooi Umi kara Kita Coo anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak

Fairy Tail Zerø (Dub) (https://animeflv.uk/m/MLD1) Episode 12

Watch anime online for free at KissAnime kissanime news

Animepahe: The Mechanism of Spring anime episode Full online free at https://animepahe.cc animepahe