Брајан Адамс: Заради гадовите кои јадат лилјаци, сега немам концерти

By

Канадскиот музичар Брајан Адамс ги шокираше своите фанови, со последната изјава на „Твитер“, за коронавирусот, која многумина ја протолкуваа за расистичка. Адамс за ширењето на пандемијата ги обвини луѓето од пазарите кои продаваат и јадат лилјаци, нарекувајќи ги гадови.

Кога ги видел коментарите, Адамс ја избришал објавата на „Твитер“, но заборавил дека истиот текст го објавил и на „Инстаграм“, пренесуваат светските медиуми.

Актуелната ситуација со пандемијата со коронавирусот, го налути музичарот, затоа што не може да продолжи со својата турнеја, па бесот го прелеа на социјалните мрежи, но не очекуваше негативни одговори од пријателите.

„Денес требаше да продолжам со концертите, но поради проклетите гадови од морските пазари, кои јадат само лилјаци, целиот свет е во исчекување. Да не ги споменувам илјадниците кои боледуваат или починаа од вирусот“, е дел од текстот на Адамс, кој го објави со снимка на која тој свири на гитара и пее.

 

View this post on Instagram

 

CUTS LIKE A KNIFE. A song by me. Tonight was supposed to be the beginning of a tenancy of gigs at the @royalalberthall, but thanks to some fucking bat eating, wet market animal selling, virus making greedy bastards, the whole world is now on hold, not to mention the thousands that have suffered or died from this virus. My message to them other than “thanks a fucking lot” is go vegan. To all the people missing out on our shows, I wish I could be there more than you know. It’s been great hanging out in isolation with my children and family, but I miss my other family, my band, my crew and my fans. Take care of yourselves and hope we can get the show on the road again soon. I’ll be performing a snippet from each album we were supposed to perform for the next few days. X❤️ #songsfromisolation #covid_19 #banwetmarkets #selfisolation #bryanadamscutslikeaknife #govegan🌱

A post shared by Bryan Adams (@bryanadams) on

На тој начин Адам се обиде да го промовира веганството, затоа што и самиот вели дека одбива да јаде месо.

„Мојата порака за нив е, фала ви многу, станете вегани“, изјавил Брајан.

Музичарот не очекуваше дека овие апели, ќе му наштетат, затоа што во подоле му одговорија голем број на негови фанови, кои му коментираа дека поради ова не сакаат повеќе да ја слушаат неговата музика.

„По овие глупости, драго ми е што ти е откажана турнејата. Не можам повеќе да бидам твој обожавател. Тоа е расизам“, му напишаа фановите.

 

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Chao Shen Xueyuan season2 animeflix Episode 10 animeflix sailor moon

Website https://wcostream.cc: Watch Fate/Grand Order: First Order Drama wcostream Episode 18 watch anime online

4Anime: Dies irae: The Dawning Days (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation english

AnimeTV: Witch Hunter Robin (Dub) anime episode 26 online free at https://animetv.cc stream anime to tv

Lazi: https://lazi.vn/user/anime.freak

Mobypicture: http://www.mobypicture.com/user/gogoanimelol