Британски моден бренд ja тужи Бијонсе

By

Популарниот британски бренд “Sainsbury”  ја обвини пејачката Бијонсе за плагијат. Тие ја посочија Бијонсе дека им го ископирала нивниот дизајн на гардероба. Според компанијата, последната модна колекција на Бијонсе била обична копија на  „Sainsbury”.

dobivaj vesti na viber

„Рапуваме од 1869“, напишаа на „Твитер“ луѓето од „Sainsbury”, сакајќи да посочат дека постојат од таа година.

Бијонсе со новата „Ajvi Park“ колекција која беше вчера пуштена, се фотографираше на насловната страница на „Elle“ магазинот. Многумина велат дека освен бојата немало никаква сличност помеѓу колекцијата на Бијонсе и “Sainsbury”. Засега пејачката се нема огласено по повод овој случај.

Ќе ви се допадне