Бритни верува дека Сем му помагал на нејзиниот татко: Издавал приватни информации за пејачката подолго да биде под старателство

Пејачката Бритни Спирс верува дека нејзиниот поранешен сопруг Сем Асгари тајно соработувал со нејзиниот татко Џејми и му дал информации за Бритни да остане во негово тринаесетгодишно старателство.

Сем поднесе барање за развод од Бритни претходно овој месец по 13 месеци брак. Бритни почнала да излегува со Сем пет години пред нејзиниот татко да го прекине долгогодишното старателство над неа. Сепак, Бритни се сомнева, како што тврди извор близок до пејачката, дека Сем соработувал со Џејми и со него споделил лични податоци од животот на пејачката, пишува Дејли Мејл.

„Бритни има причина да верува дека Сем тајно соработува со нејзиниот татко од почетокот на нивната врска. Сем му даваше на Џејми информации кои и помогнаа да биде затворена во притворот на нејзиниот татко. Во замена, Сем доби пристап до неа и нејзините пари. Бритни сега чувствува дека Сем цело време бил нечесен“,“, изјавил извор за Дејли Мејл.

За потсетување, Сем и Бритни се запознаа на снимањето на нејзиниот спот за „Slumber Party“, а помалку од два месеци подоцна станаа официјална двојка на Инстаграм на 28 декември 2016 година. Во тоа време, животот на Бритни беше управуван од нејзиниот татко, кој имал целосна контрола на нејзините финансии, кариера и секојдневни активности. Иако во тоа време кругот на луѓе околу Спирс беше ограничен на нејзините соработници, Сем беше прифатена во нејзиниот круг на луѓе и се придружуваше на семејството на одмори и патувања. Откако ја запозна Бритни, актерската кариера на Сем процвета. Имено, тој пред врската имаше само една актерска улога во спотот на Fifth Harmony.

Од 2016 година има снимено десетина филмови и серии, а последната улога му е со Никол Кидман во трилерот „Special Ops: Lioness“. Иако неговата кариера беше во нагорна линија, бракот беше во надолна линија, тврди изворот. Тој додава дека незадоволството на Бритни е она што ја поттикнало да се повлече од бракот неколку месеци пред Сем официјално да поднесе барање за развод.

„Бритни раскина со Сем пред неколку месеци и беше многу несреќна. Имаше планови со Сем да му се обезбеди стан и пари за се да заврши спогодбено“, вели изворот.

Со години малку се знаеше за старателството на таткото на Бритни. Во јуни 2021 година, таа се отвори и ги сподели ужасните детали во нејзиното сведочење пред судот во Лос Анџелес.

Покрај тоа што упати шокантни обвинувања против нејзиниот татко, таа откри дека ова старателство ја спречило да се омажи за Сем. Рекла и дека била принудена да носи спирала за да спречи бременост. Обожавателите станаа активни во движењето #FreeBritney за да и помогнат да ја преземе контролата врз својот живот повторно во свои раце.

Сем зборуваше против старателството на Бритни од страна на неговиот татко за прв пат облечен во кошула #freebritney и им кажа на своите следбеници на Инстаграм дека Џејми се обидел да ја контролира и нивната врска.

„Нема да навлегувам во детали бидејќи отсекогаш сум ја почитувал нашата приватност, но во исто време не дојдов во оваа земја за да не можам да го изразам своето мислење и слобода“, изјави Сем.

Тогаш фановите почнаа да се шегуваат во коментарите и да алудираат на тоа што Сем не е вклучен во обидот да ја ослободи Бритни порано.

Претходно на 16 август Сем поднесе барање за развод од пејачката поради непремостливи разлики. Пред барањето, ТМЗ објави дека Сем верува дека Бритни го изневерувала, а странските медиуми објавија дека Бритни физички го малтретирала.

Минатиот викенд Бритни беше видена како лежерно зема пилешко во блискиот ресторан. Неколку часа подоцна, таа ги шокираше своите фанови кога сподели видео од нејзин пријател како и ја лиже ногата додека се забавува со група голи мажи.

Беше објавено дека Сем го напуштил бракот затоа што однесувањето на Бритни станува сè понестабилно. Разводот го објави на својот Инстаграм.

Scroll to Top