Дани де Вито со награда за животно дело

By

Американскиот актер Дани де Вито ја доби наградата за целокупната работа на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Себастијан. Американскиот актер, кој веќе има 73 години, учествуваше на најпрестижниот шпански фестивал за да го претстави детскиот цртан филм “Мала нога”.

Де Вито е добитник на наградите “Еми” и “Златен глобус” за улогата во популарната телевизиска серија “Такси” од 1970-те и 1980-те, а исто така е познат и по своите улоги во комедијата “Фрли  ја Мама од возот” и “Близнаци”.

Тој беше номиниран за Оскар како продуцент на 2000-тите Ерин Брочковиќ. Во моментов, актерот игра во телевизиската серија “Секогаш е сончево во Филаделфија”.

Ќе ви се допадне

Watch Free! -Take Your Marks- Episode 4

KenIchi: The Mightiest Disciple (Dub) Episode 50

Watch Powerpuff Girls Z (Dub) Episode 52

Website https://gogoanime.be: Watch AWOL gogoanime Episode 12 anime stream

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimebe