Дејли Мејл: Џенифер Гарнер се повлече од циркусот околу разводот меѓу Бен и Џеј Ло

Џенифер Гарнер одлучила да се повлече од „циркусот околу бракот на нејзиниот поранешен сопруг Бен Афлек со Џенифер Лопез“, изјавиле извори за Дејли Мејл.

Упатените претходно открија дека 52-годишната актерка се обидела да ги советува бившите сопруги Афлек и Џеј Ло и наводно се обидела да им помогне да ги решат нивните проблеми, но се чини дека и е доста.

„Џен на крајот му кажа на Бен дека мора сам да се справи со тоа. Беше премногу болно за неа да се сети на нивниот развод“, додал изворот.

Афлек и Гарнер беа во брак од 2005 година до нивниот развод во 2018 година. Тие имаат три деца заедно и останаа многу блиски и по разводот.

Светските медиуми веќе некое време пишуваат за наводниот развод на славниот пар. Сомнежите се засилија откако се дозна дека Бен и Џенифер го продаваат замокот што заедно го купија пред една година.

Џенифер претходно ја откажа турнејата и се појави сама на премиерата на нејзиниот нов филм. Двојката потоа беше видена заедно на кошаркарскиот натпревар на синот на Бен, Семјуел, каде што исто така покренаа сомневања за развод со своето однесување.

Scroll to Top