Детали за венчавката на Бруклин: Две свадби за синот на Бекамови

By

Свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц, кои се верија во јули по кратка врска, треба да се одржи следното лето, на две локации – во Америка и Велика Британија.

Според британските медиуми, Бруклин Бекам ги избрал своите браќа, 18-годишниот Ромео и 15-годишниот Круз, за ​​кумови на нивната венчавка, додека деветгодишната Харпер ќе биде главна деверуша. Неговата мајка, познатата дизајнерка Викторија Бекам, исто така се погрижи да остане сè во семејството, откако таа ќе ја направи венчаница .

Венчавката ќе се одржи во два дела – едниот ќе се одржи во Флорида, а другиот на имотот на Бекамови во британскиот Котсволдс.

„Бруклин е исклучително поврзан со семејството и сите се многу блиски. Тие се браќа, но и најдобри пријатели. Иако многумина мислеа дека ќе го изберат својот татко за кум на нивната венчавка, за него навистина немаше друг избор освен браќата“, открил изворот.

Венчаницата, дизајнирана од Викторија Бекам, наводно ќе биде со едноставен дизајн, а се шпекулира дека и идната невеста размислува за одело за венчаница. Ова е голема задача за Викторија, иако таа веќе дизајнираше венчаница за нејзината пријателка Ева Лонгорија, како и фустан за Меган Маркл, во кој се појави на Божиќ.

Списокот на познати гости е долг, така што ќе има тројца поранешни пејачки на Спајс Грлс – Ема Бантон, Мелани Кишолм и Гери Хорнер – како и блискиот пријател на Бекам Дејв Гарнер со неговата сопруга, актерката Лив Тајлер. Секако, на свадбата ќе дојде и кумот на Бруклин, Елтон Џон, кој најверојатно ќе отсвири нешто за младенците, а се очекува и Ева Лонгорија, како и многу други познати лица.

Ќе ви се допадне

Dragon Ball Z (https://animeheaven.pro/m/pD1o) Episode 291 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball super

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291 at website https://animeflix.nl animeflix