Џастин Бибер побарал помош од свештеник поради состојбата на Селена Гомез

Џастин Бибер побарал помош од свештеник откако дознал дека неговата поранешна девојка Селена Гомез доживеала нервен слом. Пејачот и неговата сопруга Хејли Болдвин посетиле црква.

По разговорот, папараците го снимиле како плаче во автомобилот, додека неговата девојка го теши. Во медиумите одекна информацијата за Селена Гомез, која беше хоспитализирана поради нервен слом.

Нејзината емоционална нестабилност била поврзана со венчавката на Бибер со Хејли. Таа била хоспитализирана во психијатриска установа.

Кога првпат била донесена во болница Селена објавила на Инстаграм  дека некое време ќе се повлече од социјалните мрежи, а пред да го направи тоа, преку лајв видео одговарала на прашања на своите обожаватели поврзани со нејзиното ментално здравје и депресијата.

 

Scroll to Top