Џастин Бибер со торта ја изненади сопругата за роденден

By

Џастин Бибер ја изненади својата сопруга Хејли Болдвин за нејзиниот 22 роденден. Канадскиот пејач ја однесе сопругата во ресторан, каде и донесе торта, која многу брзо завшри во лицето на манекекната.

Неколку секунди Хејли се најде во непријатна ситуација, но брзо потоа ја прифати шегата. Двојката се венчаше во Њујорк на средината на септември.

Во тие моменти двајцата се консултираа со адвокат околу предбрачниот договор, за кој подоцна се одлучија и да не го прават. Џастин изјавил дека бил толку заљубен, што не гледа потреба за нешто такво иако е исклучително богат.

Неговиот имот се проценува на повеќе од двеста милиони долари, додека Хејли вреди околу 6 милиони долари.

Пејачот и манекенката се заљубуваа по исто толкав број прекини кој Канаѓанецот ги имаше во врската со актерката Селена Гомез.

 

 

Ќе ви се допадне