Џеф Бриџис вели дека се заразил од корона додека одел на хемотерпија: Ракот ми изгледаше како шега

By

Холивудскиот глумец Џеф Бриџис преку пост на Твитер откри дека се заразил со корона во јануари, а во исто време одел на хемотерапија затоа што боледува од рак на лимфниот систем. Популарниот глумец вели дека во исто време позитивна на корона била и неговата жена Сузан.

„Таа беше во болница пет дена, а јас пет недели. Причината поради којашто бев таму толку долго е тоа што мојот имунолошки систем беше истрошен од хемотерапијата. Мојот танц со ковид-19 направи ракот да изгледа како шега“, напиша тој.

Актерот објави и дека неговиот рак е во фаза на ремисија. Нему му беше откриен лимфом лани во октомври.

Ќе ви се допадне

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!: God's blessing on this wonderful Choker! (Dub) (https://kissanime.mx/m/7j4j) Episode Full

GoGoAnime: Nyaruko: Crawling With Love! anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top

AnimeTV: Toaru Kagaku no Railgun: Misaka-san wa Ima Chuumoku no Mato Desu kara anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv darling in the franxx

WCOStream: Giant Robo Gaiden Ginrei (Dub) anime episode 3 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animefreakws/profile/

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/gogoanimebe