Џејми Фокс по еден месец во болница: Бев во пеколот и се вратив

Актерот Џејми Фокс ги информираше обожавателите за неговото закрепнување во своето прво официјално видео откако беше хоспитализиран во април поради она што неговата ќерка Корин Фокс го опиша како медицинска компликација.

Во видеото на Инстаграм објавено во петокот, Фокс не ја откри природата на компликацијата, но зборуваше за сериозноста на неговата состојба додека бил во болница.

„Не можам ни да ви кажам колку далеку ме однесе и како ме врати назад. Поминав низ нешто што мислев дека никогаш нема да го направам“, вели Фокс во видеото, заблагодарувајќи им се на фановите за нивните молитви и пораки.

Тој, исто така, објасни зошто му требало толку долго да им се врати на фановите.

„Едноставно не сакав да ме видите таков. Сакам да ме видите како се смеам, се забавувам, се шегувам, правам филм, телевизиска серија. Само не сакав да ме видите со туби кои излегуваат од мене и размислуваш дали ќе успеам“, вели Фокс, која ги негираше гласините на интернет дека итната медицинска помош го оставила парализиран.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

“Но, отидов во пеколот и се вратив. И мојот пат до закрепнување имаше пречки, но се враќам и можам да работам”, додаде актерот. Фокс ја пофали својата ќерка Корин, како и неговата сестра Деондра Диксон, што ги чувале во тајност неговите медицински борби и закрепнувањето.

Актерот неодамна за прв пат беше виден во јавноста откако беше хоспитализиран. На видеото објавено од ТМЗ, Фокс се насмевнува и прави знак за мир додека се движи со брод по реката Чикаго. Актерот на 12 април заврши во болница, а на социјалните мрежи веста ја објави неговата постара ќерка Корин.

„Би сакале да споделиме со вас дека мојот татко Џејми Фокс вчера доживеа здравствени компликации. За среќа, поради брзата интервенција и одличната медицинска нега, тој веќе е на пат кон закрепнување“, напишала тогаш таа.

Scroll to Top