Џенифер Aнистон: Џоли ми го украде Пит пред моите очи

By

Актерката Џенифер Анистон неодамна во едно свое интервју раскажала за моментот кога нејзината колешка Анџелина Џоли во 2005 година, пред нејзини очи и го украл тогаш нејзиниот сопруг Бред Пит, пишува „Мирор“.

Анистон и Пит се венчаа во 2000 година, а нивниот брак траел пет години. Причината за разводот била Анџелина Џоли, во која Бред Пит се заљубил за време на нивното заедничко снимање на филмот „Господин и госпоѓа Смит“.

Анистон за Vanitu Fair открила дека со нејзината седум години помлада колешка Анџелина Џоли, се виделе само еднаш во животот и тоа на паркинг додека ја снимала серијата „Пријатели“. Средбата се случила во 2004 година, непосредно пред почетокот на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“.

„Бред е многу возбуден што ќе работи со тебе. Се надевам дека добро ќе се забавувате“, и кажала тогаш Анистон на Џоли, не насетувајќи воопшто дека може да ѝ го украде мажот.

Анистон сега открива дека ништо не ѝ навестило дека средбата меѓу Анџелина и Бред ќе биде крај за нејзиниот брак и почеток на нова љубовна приказна. Денеска Анистон вели дека чувствува тага поради коментарот кој ѝ го дала на Џоли. Џенифер открила дека Бред си заминал многу брзо од нејзиниот живот откако ја запознал Анџелина.

Ќе ви се допадне