Џесика Алба посетува терапија со ќерка ѝ

By

Холивудската актерка Џесика Алба во емисијата на Џими Фалон откри дека подолго време посетува терапија заедно со нејзината ќерка Онор, сè со цел за подобро да комуницираат.

Алба признала дека нејзиното родителство е различно од начинот на кој таа била восптувана. Вели дека нејзината основна желба кога тргнала на терапија, била да научи да биде подобра мајка и подобро да комуницира со нејзината ќерка.

„Повеќето луѓет меѓу кои и во моето семејство, мислат дека треба да зборуваш со свештеник и тоа е тоа. Не можам да се чувствувам опуштено, ако зборувам со нив за своите чувства. Не пораснав во опкружување каде можеш да зборуваш за тие работи. Едноставно тоа ќе го заборавевме и ќе продолжевме да живееме понатаму. Сега пронаоѓам многу инспирација само во разговорот со моите деца“, вели Алба.

Џесика Алба е мајка на три деца а со нејзиниот сопруг Кеш Ворен велат дека имаат цел да остварат подобра комуникација со своите ќерки.

 

View this post on Instagram

 

This is my my world. My heart burst open the moment I became a mom almost 11 years ago. I became a soft, vulnerable, open women -fully comfortable in myself knowing that I’m far from perfect but I always try to do my best -my kiddos are my #1. There has been no greater gift in my life than being their mama. It’s messy, chaotic, hilarious, cozy, warm, joyful, hectic, frustrating, rewarding, and everything in between. Thank you @jondavisphoto for capturing so many moments of us and once in a while we get all kids smiling at the same time!!! (Hooray) Swipe through for a random snap shot of my #momlife -my biggest baby Honor growing up so fast 🙈, Honor and Haven fighting 🙄, Haven 🦁 just living her very best life and my Hayesie Boo giggles 💔💔💔💔. To all the mamas out there doing the damn thing- I See you 👊🏽✨🙏🏽 I Love you and we are in this together! 💗

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

„Јас едноставно не сум емоционално подготвена за тинејџерска доба или за што било друго, како што се хормоните и првата љубов“, признала актерката.

 

Ќе ви се допадне

TONIKAWA: Over the Moon For You (https://animeheaven.pro/m/lYbq) Episode 12 at AnimeHeaven sites like animeheaven

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full (https://funimationfree.com/m/1Y9G/ep-1) at website https://funimationfree.com dragon ball z kai funimation