Џон Батист освои 11 Греми-номинации

By

Објавена е листата на номинирани за наградите „Греми” за американската музичка индустрија. Џон Батист освои најголем број номинации, вкупно 11, од кои едната е за песна на годината (Freedom) и најдобар албум (We are). Џастин Бибер, Доџа Кат и Х.Е.Р. освоија по осум номинации. Били Ајлиш и Оливија Родриго добија по седум номинации.

На листата со номинирани за најдобра песна се најдоа: АББА со I Still Have Faith In You, Тони Бенет и Лејди Гага со I Get A Kick Out Of You, Џастин Бибер, Даниел Кајзар и Гивеон со Peaches, Бренди Карли со Right On Time, Доџа Кет и СЗА со Kiss Me More, Били Ајлиш со Happier Than Ever, Лил Нас Екс со Montero, Оливија Родриго со Drivers licenseн и „Силк соник“ со Leave The Door Open.

На годинешното доделување на наградите доминираа Тејлор Свифт и Били Ајлиш, а Бијонсе стана најнаградуваната изведувачка во историјата на овие американски награди. Следното 64. доделување по ред е закажано за 31 јануари 2022 година во Лос Анџелес.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online GoGoAnime One Piece (Dub)

gogoanimeio How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Fairy Tail

online anime Dragon Ball Z (Dub)

anime stream Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?