Џон Траволта првпат го донесе семејството на црвениот килим

By

Џон Траволта со целото свое семејство се појави на црвениот килим на фестивалот во Кан за да го промовира новиот филм „Готи“. 65-годишниот актер го придружуваа сопругата Кели Престон, синот Бенџамин и ќерката Ела.

Ова е прво појавување на Бенџамин на црвениот килим воопшто. За него Џон неколкупати рекол дека тој е „лепакот“ што го држи семејството заедно по трагичната загуба на нивниот син Џет, кој почина во 2009 година, на 16-годишна возраст.

Освен појавувањето на црвениот килим, Траволта го привлече вниманието и на забавата по официјалниот дел. Тој го играше неговиот познат танц во стилот на Pulp Fiction на музика на неговиот пријател 50 Cent.

Ќе ви се допадне