Џони Деп ѝ дал марихуана на ќерка си на 13 години

By

Холивудскиот глумец Џони Деп, кој го тужи таблоидот „Сан“ за клевета, на судењето во Лондон призна дека на својата ќерка Лили Роуз првпат ѝ дал да проба марихуана кога имала 13 години. Toj првин негирал дека некогаш ѝ дал наркотици на ќерката, но потоа рекол дека секој родител би требало да го направи тоа да го запознае детето со опасностите што постојат и дека себеси се смета за одговорен родител.

„Никогаш не ја охрабрував ќерка ми да користи марихуана. Но, таа имаше 13 години, а знаете како е на 11, 12, 13, кога ќе отидете на забава, ви приоѓаат луѓе што ви нудат алкохол оти тие пијат. Така беше и со Лили Роуз. Ја седнав и ѝ реков: ‘Слушај мила, ако си на журка и некој ти понуди џоинт, земи го и подај го на тој што седи до тебе. Не експериментирај со дрога со луѓе што не ги знаеш. Кога ќе бидеш спремна да пробаш нешто, направи ми мерак и дојди кај мене затоа што не сакам првото искуство да ти биде со луѓе што не ги знаеш и да пробаш работи што се сомнителни“, рекол Деп.

Тој повторил дека себеси се смета за одговорен родител, кој не сакал детето да му доживее параноја додека е незаштитено.

„Знаев дека марихуаната што ја имам е квалитна, а бев решен, ако веќе сака да проба нешто, тоа да го направи на место каде што се чувствува безбедно“.

Деп рекол и дека пред да го направи тоа, се консултирал со Венеса Паради, мајката на Лили Роуз, и дека двајцата заклучиле дека е најдобро тој да ѝ понуди дрога наместо кој било друг.

„Што се однесува до мене, јас се однесував нормално и сметам дека секој родител треба да го направи тоа за своето дете“, додал глумецот.

Ќе ви се допадне

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Episode 3 (https://animeplanet.cc/m/rAgd/ep-3) at website https://animeplanet.cc bleach anime planet

Watch SK8 the Infinity Episode 1 at AnimeHeaven animeheaven bleach