Џорџ и Амал Клуни ќе бидат кумови на бебето на Меган и Хари

By

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал ќе бидат кумови на првото бебе на Меган Маркл и принцот Хари, пишуваат американските медиуми, повикувајќи се на изјава од роднина на Џорџ Клуни. Џорџ и Хари се долгогодишни пријатели, а тој и Амал беа меѓу гостите на свадбата на кралската двојка. Веста за кумството засега не ја потврдиле ниту актерот, ниту, пак, портпаролот на Кенсингтонската палата.

Бебето на војводата и војвотката од Сасекс треба да се роди во април следната година. Двојката пред повеќе од еден месец ја потврди веста за бременоста на Меган. Веднаш по ова двојката замина во официјална посета на Австралија и Нов Зеланд каде што ги добија првите подароци за бебето.

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animepahe.cc: Watch Magical Circle Guru Guru animepahe Episode 45 dubbed anime

AnimeFreak: Croisée in a Foreign Labyrinth The Animation anime episode 12 online free at https://animefreak.ws watch anime

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/gogoanimebe

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431