Долорес од „Монтевидео“ изгледа непрепознатливо

By
28-годишната актерка ги освои сите во улогата на жешката Долорес, но денес изгледа сосема поинаку.

 

Со сјајната улога во филмот „Монтевидео, се гледаме“ Елена Мартинез им падна во око на сите кои го гледаа остварувањето на Драган Бјелогрлиќ, особено поради секси сцените со Милош Биковиќ.

Убавата девојка од Шпанија пред повеќе од 4 години ги освои сите со несекојдневната убавина и шарм, но по улогата во „Монтевидео“, повеќе не ја гледавме на домашен терен.

Иако не глумеше кај нас, Елена беше активна во родната земја, но кога би ја сретнале денеска на улица тешко би ја препознале.

Не сме сигурни што точно променила Елена на себе во последните неколку години, освен што нафрлила одреден број килограми, но промената е повеќе од очигледна. Еве како актерката изгледа сега:

 

Ќе ви се допадне