Доналд Трамп помладиот безобразно продава маици со натпис: Оружјето не убива луѓе, Алек Болдвин убива луѓе

By

Доналд Трамп помладиот, син на поранешниот американски претседател, продава маици на својата веб-страница за 27,99 долари, кои можат да се купат во неколку различни бои. Маиците се класични со кратки ракави и бел натпис на кој пишува „Оружјето не убива луѓе, Алек Болдвин убива луѓе“.

Трамп помладиот е инспириран од неодамшената трагедија за време на снимањето на филмот „Рѓа“, каде холувидскиот актер случајно ја уби снимателката Халина Хачкинс и режисерот Џоел Суза.

Иако корисницте го осудија за неговата постапка, сепак тој не ја коментираше дополнително продажбата на маиците и не ја тргна од својата страница.

Трамп помладиот претходно објави саркастични фотографии на социјалните мрежи, јавно обвинувајќи го Болдвин за несреќата.

Поранешниот претседател Трамп и Болдвин веќе подолго време се скарани, што дури актерот го отелотвори контроверзниот политичар во емисијата „Saturday Night Live“.

За потсетување, во истрагата е утврдено дека во пиштолот наместо лажни имало вистински курушуми, а како еден од виновниците за тоа се посочува помошникот режисер Дејв Халс.

 

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at TwistMoe teist moe

Watch Napping Princess (Dub) Episode Full

AnimeHeaven: One Hundred Thousand Bad Jokes anime episode Full online free at https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven