Емили Ратајковски се пожали – поради огромните гради луѓето ја избегнувале!

Славниот модел Емили Ратајковски се жали дека нејзиниот секси имиџ, понекогаш и прави проблем со луѓето.

– Има една работа што постојано ми се случува: Таа е премногу секси. Луѓето не сакаат да работат со мене зошто градите ми се преголеми. Што не е во ред со моите гради? Тие се убави, женственост што треба да се покаже. На крај на краиштата, на кого му е грижа? – вели Ратајковски.

Девојката која се прослави спотот на Робин Тике во 2013-та, себе си се претставува за феминист, но добива многу критики поради своите разголени фотографии како на социјалните мрежи, така и во магазините.

Scroll to Top