(Фото) Адријана Лима сподели фотка од својата 103-годишна баба: Љубовта на мојот живот

By

Познатиот модел Андријана Лима на интернет сподели фотографија од својата баба со која е многу поврзана, но поради епидемиолошката ситуација не можела да ја види веќе некое време.

dobivaj vesti na viber

„Поради короната една година не можам да се вратам во Бразил, да ја видам љубовта на својот живот, мојата баба Јулија. Овој април таа ќе наполни 103 години. Ми недостасува. Пренесете ѝ ги пораките полни љубов на мојата баба“ – кажа Лима.

Со овие зборови ги допре сите следбеници на Инстаграм и нејзината објава предизвика многу реакции.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Ќе ви се допадне