(Фото) Ана Курникова со семејна фотографија му го честита роденденот на Енрике

Тенисерката Ана Курникова и пејачот Енрике Иглесијас за прв пат во јавноста споделија семејна слика со нивните три деца, близнаците Николас и Луси и ќерката Мари.

Поводот за јавно објавување на семејната слика беше роденденденот на Енрике кој на 8 ми мај наполни 47. години.

„Среќен роденден на најдобриот тато. Многу те сакаме“, напиша Курникова.

Енрике исто така сподели сподели видео од семејниот живот на својот профил со цел да го одбележи Денот на мајката, на видеото е неговата сопруга Ана со четиригодишната Луси која ја учи да танцува.

Славниот пар ретко зборува во јавноста за нивната љубов, но пред неколку години Енрике отворено зборуваше за тоа дека имале подеми и падови. Призна дека во еден момент сакал дури и да ја остави Ана, но дека брачната кризата е зад нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias)

Scroll to Top