(Фото) Анџелина Џоли се соблече гола за насловна страница

By

Славната актерка Анџелина Џоли позираше гола за насловната страница на декемвриското издание на Harper’s Bazaar. Џоли во интервјуто проговори за нејзините емотивни трауми, за детството, мајчинството и за хуманитарната работа.

На фотографијата што списанието ја сподели на Instagram Анџелина позира целосно гола, покриена во провиден превез, а сними и неколку поинакви фотографии. На една од нив е во  провидна црна ткаенина под која носи само градник и долна облека.

Во интервјуто актерката откри дека сакала да се пресели во странство, но нејзиниот бивш сопруг Бред Пит се противел на тоа.

„Би сакала да живеам надвор, тоа ќе го направам штом децата наполнат 18 години. Моментално мораме да бидеме во близина на нивниот татко. Тешко ми е да се носам со ситуацијата, животот носи многу промени, понекогаш се болни, а понекогаш гледаш како се болни за оние кои ги сакаш и не можеш да бидеш толку слободен колку што тоа го бара твојот дух. Сега чувствувам како крвта ми се враќа во телото“, вели актерката.

View this post on Instagram

“Labeling people and putting them into boxes isn’t freedom. Difference and diversity are what I value most—in my family and in others. I don’t want to live in a world where everyone is the same, and I imagine that’s true for everyone reading this. I want to meet people I’ve never met before and learn things I don’t know. The challenge today is to embrace our differences. And not to be fooled by efforts to divide us or make us fear others. We’re seeing a retreat of values worldwide.” #AngelinaJolie opens up in our December 2019/January 2020 issue. Tap the link in our bio to read now. Photography by @solvesundsbostudio Styling by @patrickmackieinsta Hair by #malcomedwards Makeup by @thevalgarland Manicure by @chisatochee

A post shared by Harper's BAZAAR (@harpersbazaarus) on

Пред бракот со Бред Пит и водењето семеен живот, Џоли во Холивуд стекна имиџ на бунтовничка.

По бројните драми, вклучувајќи ја и онаа во 2000 година, кога на доделувањето на Оскарите во уста го бакна нејзиниот брат, носејќи околу вратот крв во приврзок на тогашниот партнер Били Боб Торнтон, па до бурниот развод со Бред, Џоли сè повеќе им помага на жени и бегалци на кои им е потребна правна помош.

Но, најмногу внимание им посветува на децата за кои вели дека ѝ помогнале да ја пронајде нејзината заборавена, дива страна.

Ќе ви се допадне