(Фото) Арнолд Шварценегер возеше борбен хамер низ улиците на Лос Анџелес

By

Арнолд Шварценегер е една од ретките јавни личности кои имаат можност во јавноста се појават со воен хамер.

Поранешниот актер новата машина ја возеше низ улиците на Лос Анџелес, која ја набави за потребите на емисијата која ја снимаше со Џеј Лено.

Станува збор за воен хамер „h2“, а Шварценегер беше во друштво на својата ќерка Кристина и пријателите.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven dragon ball z: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

KissAnime kissanime pokemon: Attack on Titan Season 3 Episode 12