(Фото) Блејк Лајвли го носеше најубавиот фустан во 2018 година

By

Бордо-златниот фустан од брендот „Атеље Версаче“ што Блејк Лајвли го носеше на мет галата е прогласен за најубав на модните оскари во Лондон, The Fashion Awards. На доделувањето на наградите беа прогласени и најдобрите дизајнери и модели на годината.

За изработка на фустанот на Блејк биле потребни повеќе од 600 часа – модел со долг „опаш“ украсен со рачно изработен вез и скапоцени камења.

„Од сите фустани што некогаш сум ги носела на свечени церемонии, овој ми стана омилен“, изјавила неодамна актерката.

Ќе ви се допадне

Watch Yu Yu Hakusho: The Movie (Dub) Episode Full

Appleseed: Ex Machina (https://aniwatch.pro/m/vVJz) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. OVA animeheaven Episode Full animeheavenru

AnimeKisa: Sol Bianca: The Legacy (Dub) anime episode 6 online free at https://animekisa.in anime websites

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/kissanimemx.320696/#about

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimebe