(Фото) Џесика Алба ја скрати косата, фановите и рекоа дека вака е поубава

By

Глумицата Џесика Алба ги израдува фановите со новиот имиџ. Таа ја скрати долгата коса, а фановите и рекоа дека сега им е поубава.Тие и рекоа дека сега изгледа подмладено и ѝ дадоа голем број убави комплименти.

„Какво освежување. Изгледаш како тинејџерка. Преубаво ти стои“, и напишаа некои од нив.

Алба која беше препознатлива по нејзините убави долги прамени сега ги замени со кратка боб фризура во смеѓа нијанса. Тие долго време беа дел од нејзиниот имиџ, но ѝ овој изглед убаво и прилега, коментираат модните критичари.

Џесика долго време диктира трендови и нема да биде изненадување ако голем број девојки и тинејџерки се ишишаат како неа, велат тие. Стилистката на Алба, која соработува со голем број ѕвезди меѓу кои и Парис Хилтон и Лиса Рина, рече дека таа и ја скратила косата за 30 сантиметри.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Magical Warfare anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime in heaven

Website https://wcostream.cc: Watch Raimuiro Senkitan wcostream Episode 13 anime online

Website https://animetv.cc: Watch Tales of the Abyss animetv Episode 26 anime tv streaming online

Watch Made in Abyss Episode 13

My Hero Academia the Movie: Two Heroes Specials Episode 2