(Фото) Џулија Робертс диктираше мода на Оскарите

Холивудската актерка Џулија Робертс (51) беше исклучирелно елегантна на 91-вото доделување Оскари во Лос Анџелес.

Таа на овогодишното доделување на Оскарите беше еден од  водителите на церемонијата. За оваа таа избра рскошна крација „Убавата жена“ го прогласи добитникот во категоријата за најдобар филм „Зелената книга“ и излегла на бина во розов фустан со асиметричен крој со потпис на либанскиот дизајнер Ели Саб.

Scroll to Top