(Фото) Глумицата Ребел Вилсон ослабе 45 килограми

By

Австралиската глумица Ребел Вилсон ослабе 45 килограми. Ова го потврди нејзиниот фитнес тренер, кој откри дека глумицата сега внимава на исхраната, ама и дека вежба шест дена во неделата.

„Ја прогласувам 2020 за година на здравјето“, напиша пред нова година Ребел и тогаш навести дека слабее.

Иако беше препознатлива по килограмите и одличната смисла за хумор, глумицата откри дека заради здравјето мора да го намали вишокот килограми.

Инаку, Ребел е позната по улогите во филмовите Pitch Perfect, Hustle, How to be Single, Bridesmaids и други.

Ќе ви се допадне