(Фото) Хелена од Wicked Game на Крис Ајзак разголена на плажа во Сиднеј

Во 1989 година се појави во спотот за песната Wicked Game на Крис Ајзак со разголената Хелена Кристенсен во главната улога.

Овој спот многумина го сметаат за најсекси видео на сите времиња, а Ајзак своевремено освои три МТВ-награди за овој спот.

Додека Ајзак набргу потоа исчезна од сцената, Кристенсен стана една од најуспешните и најплатени светски манекенки.

Од спотот, кој е снимен на Хаваите, минаа 29 години, а Хелена и понатаму привлекува големо внимание каде и да се појави, а тоа го докажуваат и нејзините слики во костим за капење, направени во близина на Сиднеј.

Scroll to Top