(ФОТО) Интересно колку се пишува за градите на Салма Хајек, а таа не дојде ни во деколте

Една од најубавите актерки на Холивуд, фантастично се носи со годините.Една од најатрактивните актерки на Холивуд, без оглед на тоа што е во шестата деценија на животот, Салма Хајек, влезе во жижата на јавноста, во американските медиуми поради градите.

Уште поинтересно звучи, не деколтирано.

Дека врвно се носи со своите години (2 септември ќе наполни 51 година, Мексиканката е родена во Веркруз), покажа викендов кога се сликна во еден ресторан во Западен Холивуд.

 

Интересно е дека многу американски таблоиди констатираа дека Салма не мора да биде гола во филм или да е сликана на некоја плажа во бикини за да стане предмет на модно анализирање.

Само во 2017 година познатата холивудска актерка работеше на четири филмски проекти: “Beatriz at Dinner“, “How to Be a Latin Lover“, “Drunk Parents” i “The Hitman’s Bodyguard“.

Нејзиното богатство според податоците од 2016 година, се проценуваат на 85 милиони долари.

Scroll to Top