(Фото) Ирина Шајк шета со ќерка ѝ низ Њујорк

Светскиот модел Ирина Шајк по разделбата со нејзиниот сопруг, актерот Бредли Купер, вели дека целото внимание сега ќе го посвети во воспитувањето на ќерка ѝ, двегодишната Леа Де Сина.

dobivaj vesti na viber

Двете биле снимени од папараците низ улиците на Њујорк. Ирина го свртела вниманието кон себе со фустанот од  600 евра, преку кој облекла мантил од брендот „Барбери“. Рускиот модел целосниот аутфит го комплетирала со гумени чизми од „Шанел“.

Ирина модниот стајлинг го усогласила со Леа. Двегодишното девојче на себе имало гумени чизми со жолта боја. Ирина вели дека по модната недела во Милано, таа се вратила во Њујорк каде поголемиот дел од своето време ќе го мине со нејзината ќерка.

Scroll to Top