(Фото) Ишарана ѕвездата на Џенифер Лопез

By

Непознати лица ја вандализирале ѕвездата на Џенифер Лопез на „Булеварот на славните“ во Холивуд. Непознат сторител ишарал графит на ѕвездата на американската актерка и пејачка, која ја добила во 2013 година.

Полицијата засега нема информации за сторителот или сторителите и нема јасна претстава што е пораката преку овој нацртан симбол. Очигледно е само дека Џеј Ло му засметала на некого, а пејачката не претставува единствената чија ѕвезда настрадата во вандализам.

Најголематa жртва на вандализирање на „Булеварот на славните“ е Доналд Трам, а последниот инцидент се случил во јули годинава, кога 24 годишно момче ја искрши ѕвездата на американскиот претседател.

 

Ќе ви се допадне