(Фото) „Изгледаш како вонземјанин“, фановите ја нападнаа Мадона дека претерала со естетските операции

By

Фановите ја нападнаа поп-кралицата Мадона дека претерала со естетските операции, па ѝ порачаа дека изгледа како вонземјанин. Веќе со години се зборува дека 62-годишната пејачка има направено голем број корекции на лицето за да изгледа помладо.

Светски хирурзи тврдат дека таа има направено повеќе од 20 операции. Мадона вели дека својот изглед му го должи на Кабали и дека се ориентира на внатрешната убавина, но за многумина е тешко да поверуваат дека може да има толку совршено заоблечно чело.

 

View this post on Instagram

 

The 3 faces of a girl who just Voted!! 🇺🇸🇺🇸🇺🇸 Get out there and take responsibility people!! #bidenharris2020

A post shared by Madonna (@madonna) on

„Се чини дека Мадона користи ботокс. Нејзиното чело и подрачјето околу очите се неприродно рамни, особено ако се земе предвид нејзината возраст. Веројатно имала фејслифтинг и трансплантација на масното ткиво. Тоа може да се види по вдлабнатините под очите, кои не се така позиционирани на нејзините рамни фотографии“, изјавил доктор Ендру Даглас.

Мадона пред неколку дена објавија сет фотографии на „Инстаграм“, а нејзините пријатели останале шокирани од изгледот на нејзиното лице.

„Што си направила од себе? Ти навистина изгледаш како вонземјанин, ова е престрашно. Не знам како некој може да изгледа вака и да тврди дека никогаш не направил операција. Ја уништи твојата непрепознатливост“, биле некои од коментарите на нејзините пријатели.

Многумина ги коментираа и нејзините очи. Мадона тврди дека тајната е во кремот на доктор Брандт, која е богата со витамините Ц и Е, но и на зелениот чај. Доктор Кан тврди дека сигурно е во прашање естетски зафат на горниот и на долниот очек капак.

Тој вели дека на фотографиите забележлива е разликата на очите, која не може да се постигне без хируршки скалпел. Кан се сомнева оти Мадона користи постојано филери кога е во прашање нејзиното лице. Мадона ги негира досега сите шпекулации дека направила операции.

„Одвратна ми е помислата дека некој те успива, а потоа со нож почнува да работи на тебе за да те разубави. Мојот изглед го должам на гените и на здравиот начин на исхрана“, изјавила Мадона пред две години.

 

 

Ќе ви се допадне