(Фото) Јас и мојата прабаба во Македонија, светската ѕвезда Бебе Реџа се сети на детството во Гостивар 

By

Пејачката Бебе Реџа на Инстаграм објави фотографија со нејзината прабаба, направена во Гостивар, кога таа имала 4 години.

„Јас и мојата прабаба во Македонија“, напиша популарната пејачка.

Пејачката со албанско потекло е родена во Њујорк, а нејзините родители се од Дебар и Гостивар. Таа има американско и македонско државјанство и во јавноста често зборува за нејзиното  потекло. Пејачката неодамна објави видео како јаде ајвар пред доделувањето на Греми наградите. Тогаш рече дека ајварот ѝ е едно од омилените јадења.

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Watch anime online for free at WCOStream anime sites

Strike the Blood IV Episode 12

AnimeDao: Jinki: Extend anime episode 12 online free at https://animedao.nl weathering with you animedao

Classiccarsales: http://classiccarsales.ie/author/animefreakws/

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws