(Фото) Кардашијан во затвор, ќе снима документарец за правниот систем

By

Светската старлета Ким Кардашијан е во посета на затвор во Вашингтон каде што ги бележи условите во кои се наоѓаат затворениците. Нејзините импресии вели дека ќе ги претстави во нејзиниот нов документарец кој планира наскоро да го објави. Ким вели дека преку документарецот сака да го претстави правниот систем во Америка.

По тој повод Ким објави фотографија на својот „Инстаграм“ профил каде позира со затворениците. Во објавата напишала дека е воодушевена од нивното знаење и образование и покрај тоа што тие се наоѓаат зад решетки.

 

View this post on Instagram

 

Hey! 🍏

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

„Се надевам дека ќе имате можност да научите за правниот систем како што научив јас“, им посакала Ким на затворениците и своите фанови.

Старлетата планира да положи правосуден испит и да започне адвокатска кариера. Вели дека особено се интересира за адвокатурата и човековите права.

 

View this post on Instagram

 

Hey! 🍏

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

Ќе ви се допадне

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 101 at website https://animeflix.nl animeflix dragon ball

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com watch one piece online free crunchyroll