(Фото) Кејт Мидлтон облече мини и одигра тениски меч со Ема Радукан

By

Кејт Мидлтон одигра тениски меч во парови со младата Ема Радукан. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, не можеше да го сокрие својот ентузијазам кога заигра тенис со победничката на УС Опен, Ема Радукан во Лондон.

24/09/2021. London, United Kingdom. Kate Middleton, The Duchess of Cambridge with US Open winner Emma Raducanu during a celebration event for Great Britain’s US Open Champions at the National Tennis Centre in London.
i-Images / Pool,Image: 634006333, License: Rights-managed, Restrictions: UK OUT. End users shall not licence, sell, transmit, or otherwise distribute any photographs represented by eyevine, to any third party. Contact eyevine for more information: Tel: +44 (0) 20 8709 8709 Email: [email protected], Model Release: no, Credit line: i-Images / Eyevine / Profimedia

Кејт се приклучи на прославата за враќање дома, и бидејќи сака да игра и следи тенис, мораше лично да и честита на осумнаесетгодишната Ема.

Таа се појави на теренот во спортска тениска комбинација. Војвотката носеше мини здолниште и тренерка на закопчување. Ретко кога таа се појавува во вакво опуштено издание .

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Haitai Nanafa 2nd Season anime episode 13 online free at https://gogoanime.be dubbed anime

TwistMoe: Dr. Ramune -Mysterious Disease Specialist- anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime streaming

WCOStream: Idoly Pride anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch animes

AnimeHeaven: Fullmetal Alchemist (Dub) anime episode 51 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

Bcmoney-mobiletv: http://bcmoney-mobiletv.com/animefreakws

Www2 sgc: https://www2.sgc.gov.co/Noticias/Lists/Comentarios/DispForm.aspx?ID=6530