(Фото) Кејт Мидлтон се подготвува да стане кралица

By

И покрај тоа што изминатиот период светските медиуми обелоденија дека за шест месеци, кралицата Елизабета ќе се повлече од тронот и дека на нејзино место на престолот ќе седне нејзиниот син принцот Чарлс, сепак во јавноста сега кружат поинакви шпекулации.

Британските медиуми пренесуваат дека војвотката Кејт Мидлтон, според начинот на нејзиното облекување, навестила дека круната ќе заврши кај нејзиниот сопруг принцот Вилијам и дека таа преку изборот на нејзиниот аутфит, се подготвува да стане кралица.

Модниот експерт, Ентони Меграт, за Express UK, коментирал дека според некои од нејзините последни модни изданија, може да се заклучи дека 38 годишната војвотка дава знак дека е подготвена да биде кралица, титула која ќе ја добие кога нејзиниот сопруг ќе стане нов крал.

„Кејт со нејзиниот избор на фустани и шарени примероци остава впечаток дека сака да стане кралица.Во последно време може да се види како носи долги фустани и капути со минималистички крој. Во својот аутфит, таа внее и доза на сериозност“, вели модниот експерт.

За наследниот на кралицата веќе се пишува со месеци, но во јавноста излегоа нови теории за тоа кој би можел да биде новиот крал на Велика Британија.

Повеќето сметаат дека 94 годишната кралица ќе ја замени 71 годишниот Чарлс, но постојат и такви кои сметаат дека на тоа место треба да дојде некој помлад, кој е поприфатлив за народот. Таков е принцот Вилијам.

Од палатата засега се немаат огласено официјално по повод крунисувањето на новиот крал, но во јавноста се смета дека Кејт Мидлтон на индиректен начин, наговести кој ќе го превземе престолот.

 

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Mini Dragon 4anime Episode 13 4anime discord

ANIMEFLIX: Red Garden (Dub) anime episode 22 online free at https://animeflix.nl one punch man animeflix

WCOStream: Wild Adapter anime episode 2 online free at https://wcostream.cc anime websites

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl

Disqus: https://disqus.com/by/animeflixnl/