(Фото) Кејтлин Џенер го прослави 69. роденден на плажа во Мексико

By

Кејтлин Џенер го прослави својот 69. роденден на плажата во мексиканскиот град Лос Кабос. Поранешната олимписка атлетичарка била во придружба со нејзината пријателка Софија Хачинс.

dobivaj vesti na viber

Фотографиите со разголената Џенер особено се интересни за јавноста, со оглед на тоа што  ѕвездата на реалното шоу пред три години го промени полот и стана жена.

Бруџ Џенер е поранешен сопруг на Крис Џенер и татко на две деца Кендал и Кајли Џенер.

 

Ќе ви се допадне