(Фото) Кети Пери и Орландо Блум чекаат прво дете

By

Пејачката Кејти Пери и глумецот Орландо Блум го чекаат своето прво дете, пишуваат светските медиуми. Тие објавија слики од премиерата на филмот Carnival Row, каде Кети носи долг тесен фустан и под кој, наводно, се гледа турудничкиот стомак на пејачката. Веста за бременоста на Пери не ја потврдија ни таа ни Орландо. Ако е точно дека Пери е бремена, тогаш ова ќе биде нејзино прво дете. Блум веќе го има 8-годишниот син Флин од бракот со манекенката Миранда Кер.

Пери и Блум ја почнаа врската на почетокот на 2016 година, а раскинаа во март следната година. Тие се смирија една година подоцна, а Орландо ја запроси пејачката за Денот на вљубените оваа година.

Ќе ви се допадне