(Фото) Ким Кардашијан го покажа семејниот дом во Калифорнија

By

Светската старлета Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот луксузен дом во Калифорнија за јавноста и покажа каде живеат со сопругот, американскиот рапер Кање Вест и нивните три деца Норт, Сент и Чикаго.

Ким во интервју за „Вог“, изјавила дека целото уредување го направил нејзинот сопруг Вест и дека сега им изгледал како минималистички манастир.

Во куќата има пространи соби, а многу малку детали ја красат семејната куќа. Ким признала дека и покрај големиот луксуз кој го нуди нивниот дом, тие во него минуваат многу малку време, само по неколку часа дневно.

 

Ќе ви се допадне