(Фото) Кралското семејство објави фотографија од новиот принц

By
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се породи вчера. На свет донесе здраво машко дете. Неколку часа по пораѓањето, Кејт позирала со сопругот Вилијам и малиот принц пред болницата.

Се уште не е познато името на бебето, но британските медиуми истакнуваат дека личи на неговиот брат Џорџ и сестричката Шарлот.

 

Ќе ви се допадне