(Фото) Криси Тајген се сликаше на гинеколошки преглед и испрати порака до дамите

By

Сопругата на музичарот Џон Леџенд (41), поранешна манекенка Криси Тајген (34), неодамна ги отстрани силикони од градите, а сега се фотографирала на гинеколошки преглед и испрати порака до сите жени. Криси на својот профил на Инстаграм објави фотографија од ординацијата, сакајќи да ги потсети жените за важноста на редовните гинеколошки прегледи, со цел да се работи на превенција од карцином на грлото на матката.

“ Не заборавајте дека треба редовно да правите ПАП-тест и преглед на вашите гради, и покрај тоа што светот ќе заврши“, пишува моделот, мислејќи дека и покрај пандемијата на коронарнавирус, жените треба да одат на редовни прегледи.

Таа позира на фотографијата, завиткана во хартиена крпа и на лицето имала заштитна маска, што е задолжително при напуштање на куќата во Калифорнија. За помалку од 24 часа Криси има околу 980.000 лајкови на оваа објава, а 30,4 милиони луѓе ја следат на социјалната мрежа Инстаграм, кои се воодушевени што Криси се обидува да ја подигне свеста за важноста на здравјето на жените.

„Ми откажаа двапати поради Ковид-19. Се чини дека ПАП-тестот во оваа држава не е важен. Навистина страшно “,

„Ти благодариме за ширење на вака важни пораки за здравјето“, „ Криси Тајген ти си наше национално богатство “, се само некои од коментарите.

Манекенката неодамна ги отстрани имплантите од градите, а на придружниците им покажа дека градите сега се многу помали, но изгледаат одлично.

– Тие беа одлични многу години и ја завршија својата работа, но јас само сфатив дека е време да ги тргнам. Не можам да дочекам конечно да можам да го облечам фустанот, да спијам на стомакот удобно. Нема повеќе големи гради! Но, не грижи се, сè ќе биде добро. Јас сè уште ќе имам гради, но тоа ќе биде вистинска „вреќа со маснотии“, а тоа се градите – истакна поранешниот модел пред операцијата.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Sin: Nanatsu no Taizai Zange-roku animeflix Episode 12 animeflix

AnimeBee: Madan no Ou to Vanadis: Tigre-kun to Vanadi-chu (Dub) anime episode 14 online free at https://animebee.to anime online

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/gogoanimelol