(Фото) Луј Витон го облече Роналдо во цвеќе па сега му се смеат

By

Еден од најпознатите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо со последната слика привлече многу внимание. “Почнувам викенд низ добри вибрации и добар стил”, напиша Роналдо на фотографијата на која позира во летна Луј Витон комбинација, и очила.

На неговата објава има милиони лајкови и коментари, а мислењата за необичниот аутфит се поделени. Додека едни се одушевени, на некои ваквото негово издание им изгледа комично. Цветовите никако не одат во стилот на славниот фудбалер, коментираат на социјалните мрежи, ама Луј Витон си е Луј Витон , коментираат пак други.

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 day trial

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 6 at Funimation funimation initial d